۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها
برپایی اولین نشست مجازی کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلانشهرهای کشور
رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت، در اولین نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلانشهرها که به صورت مجازی برگزار شد،حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا، هانی عسکری رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت، در اولین نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلانشهرها که به صورت مجازی برگزار شد،حضور یافت.

در این نشست، یکی از مهم ترین موضوعات، بررسی متن مصوبات پیشنهادی کمیسیون به منظور طرح در شورای اجرایی فناوری اطلاعات ایران بود، که مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت. از جمله مهم ترین بندهای مصوبات پیشنهادی می توان به تهیه ی برنامه ی عملیاتی از سوی وزارت کشوردر راستای تسریع و تسهیل در فرآیندهای مرتبط با ساخت و سازها و صدور مجوز پایان کار ساختمانی، تهیه نقشه های پایه ی رقومی بهنگام، تمام الکترونیکی کردن خدمات شهرسازی و حذف فرآیندهای زائد وهمچنین ایجاد درگاه واحد خدمات شهر هوشمند، اشاره کرد.

 
 
 

در پایان این نشست مقرر شد، متن مصوبات پیشنهادی پس از بررسی و اعلام نظر رؤسای فاوای کلانشهرها به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ایران که به ریاست دکتر روحانی رییس محترم جمهور برگزار می شود، ارائه گردد.

 
 
 
 

شایان ذکر است، با توجه به اهمیت مقوله ی شهر هوشمند و مأموریت کلان و استراتژیک در حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش محوری فاوای کلانشهرها در مدیریت شهری، در یکصد و هشتمین نشست ادواری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، طی پیشنهادی از سوی دبیر کل این مجمع، ارتقای کمیته ی فناوری اطلاعات و شهر هوشمند به کمیسیونی مستقل با عنوان فناوری اطلاعات و شهر هوشمند، مورد تصویب اعضای مجمع شهرداران کلانشهرها قرار گرفت.

 
 
 
 

 

تاریخ:
1399/06/23
تعداد بازدید:
125
منبع:
سال 1400 تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها
آدرس :رشت ، میدان شهدای ذهاب، عمارت تاریخی شهرداری رشت، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت    کدپستی : 33683-41546 
تلفن :  33235053 - 013 نمابر: 33235056-013 پست الکترونیکی : Fava@rasht.ir 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal