بازدید مدیران شهرداری رشت از شهرداری کرج در راستای بهره گیری از تجارب ارایه ی خدمات الکترونیک به شهروندان
در راستای بهره گیری از تجارب شهرداری کرج در زمینه ارایه ی خدمات الکترونیک به شهروندان، از امکانات نرم‌افزار یکپارچه ی شهرسازی شهرداری کرج با حضور ریاست سازمان فاوا و معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رشت بازدید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا، در راستای بهره گیری از تجارب شهرداری کرج در زمینه ارایه ی خدمات الکترونیک به شهروندان، از امکانات نرم‌افزار یکپارچه ی شهرسازی شهرداری کرج با حضور ریاست سازمان فاوا و معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رشت بازدید شد. در این بازدید نمایندگان مدیریت تشخیص و وصول درآمد، مدیریت نوسازی و تحول اداری و مناطق سه و چهار شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

به نقل از روابط عمومی شهرداری کرج رضا بیات، رییس اداره ی تدوین ضوابط و مقررات شهرسازی شهرداری کرج، در این نشست مشترک اظهار داشت: شفاف سازی، اعتماد سازی، صرفه جویی در وقت مردم، کاهش ترافیک و مراجعات مردمی به شهرداری از اهداف راه اندازی نرم افزار اتوماسیون شهرسازی است.

وی افزود: اتوماسیون شهرسازی برطبق نیازهای اطلاعاتی هر ملک و با استفاده از فناوری‌های جدید سیستم‌های اطلاعاتی تشکیل شده است که تاثیر زیادی در کاهش بروکراسی اداری و تسریع در ارایه خدمات به شهروندان دارد.

 
 
 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از ابتدای بهمن ماه سال جاری تمامی استعلامات دفاتر اسناد رسمی نیز به صورت الکترونیکی خواهد بود و این امرموجب کاهش 70 درصدی مراجعه کنندگان به شهرداری خواهد شد.

همچنین در این نشست، محمود دهقان رییس سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری کرج، نیز گفت: اجرای اتوماسیون شهرسازی مقدمه ای است برای اینکه شهرداری به سوی الکترونیکی شدن قدم بردارد. وی افزود: بخش عمده ای از خدمات شهرداری مربوط به مبادلات مالی است که سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان بازوی اجرایی شهرداری در حوزه فناوری، با طراحی نرم افزار واسط، ارتباط لازم میان این سامانه ها با سامانه های مالی و بانک ها را برقرار کرده تا شهروندان قادر باشند مبادلات مالی خود با این مجموعه ها را با سرعت و سهولت بیشتر اجرایی کنند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، هانی عسکری رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و رضا ویسی معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت به همراه سایر همراهان و نیز مدیران شهرسازی و سازمان فاوای شهرداری کرج، بازدیدی از سامانه ی ارائه ی خدمات الکترونیک شهرداری منطقه ی 4 کرج به عمل آوردند.

تاریخ:
1398/10/16
تعداد بازدید:
9
منبع:
آدرس :رشت ، میدان شهدای ذهاب، عمارت تاریخی شهرداری رشت، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت    کدپستی : 33683-41546 
تلفن :  33235053 - 013 نمابر: 33235056-013 پست الکترونیکی : Fava@rasht.ir 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal