با هدف کاهش مراجعات حضوری و تسهیل دریافت خدمات توسط شهروندان؛ نشست بررسی قابلیت ها و فرآیندهای سامانه ی سیماک برگزار شد
نشستی در خصوص بررسی قابلیت های سامانه ی یکپارچه مدیریت املاک کشور(سیماک) و ضرورت اجرای طرح، در دفتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا، نشستی در خصوص بررسی قابلیت های سامانه ی یکپارچه  مدیریت املاک کشور(سیماک) و ضرورت اجرای طرح، در دفتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت  برگزار شد.

در این نشست هانی عسکری رییس سازمان با اشاره به ضرورت طراحی مناسب و اجرای ساز و کاری که شهروندان بتوانند بدون نیاز به حضور در ادارات مختلف آخرین وضعیت پرونده ی ملک خود را به صورت الکترونیک پیگیری کنند، خاطرنشان کرد؛ کنترل روند مکاتبات و گزارش تفصیلی عملکرد دستگاه های بهره بردار، باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر تسهیل فرآیند مکاتبات اداری، موجب کاهش هزینه برای شهروندان گردد.

 
 
 
 

گفتنی است در این جلسه که با حضور مدیر پروژه ملی سیماک در استان گیلان، معاونت شهرسازی و معماری، مدیریت نوسازی و تحول اداری، مدیریت تشخیص و وصول درآمد، مدیریت مناطق 3 و 4 شهرداری و جمعی از کارشناسان و متخصصین حوزه شهرسازی و فناوری اطلاعات برگزار گردید، کیفیت انجام استعلام های میان دستگاهی و چالش های تشکیل پرونده و صدور مجوز برای کاهش نارضایتی های احتمالی مراجعین به شهرداری و همچنین راهکارهای تأمین امنیت اطلاعات در روند صدور مجوز، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
 
 
 

شایان ذکر است، با اتصال شهرداری رشت به سامانه ی یکپارچه ی مدیریت املاک، برای هر ملک، یک پرونده به صورت متمرکز تشکیل و تمامی اطلاعات ما بین دستگاه های مرتبط به منظور جلوگیری از تشکیل پرونده های متعدد و سهولت گزارش گیری به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 
 
 
 
 

همچنین شفاف سازی فرآیندها، جلوگیری از اعمال نفوذ در پرونده ی املاک با قطع ارتباط ارباب رجوع و کارکنان و نیز فراهم شدن امکان ارزیابی و نظارت بر عملکرد مکاتبات کارکنان، از جمله قابلیت های دیگر این سامانه است.

 

 
 
 
تاریخ:
1398/09/06
تعداد بازدید:
104
منبع:
سال 1399 سال جهش تولید
آدرس :رشت ، میدان شهدای ذهاب، عمارت تاریخی شهرداری رشت، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت    کدپستی : 33683-41546 
تلفن :  33235053 - 013 نمابر: 33235056-013 پست الکترونیکی : Fava@rasht.ir 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal