راه اندازی سامانه ی مدیریت شهری 137
سامانه ی مدیریت شهری و اپلیکیشن 137 با هدف تسهیل ارتباطات و مشارکت شهروندان به طور رسمی آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، سامانه ی مدیریت شهری 137 به طور رسمی آغاز به کار کرد.  لیلا عزیزی رییس سازمان فاوا ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به تحولات الکترونیک در عرصه ی توسعه ی شهر، راه اندازی سامانه ی مدیریت شهری 137 گامی موثر در جهت افزایش  مشارکت شهروندان در تصمیم گیری های شهری،   افزایش کیفیت خدمات شهرداری و کاهش مراجعات حضوری شهروندان و به تبع آن کاهش بار ترافیکی در سطح شهر می باشد.

وی همچنین پویایی ، کارآمدی ، اجتناب از گستردگی بیش از حد، کنترل و تحلیل اطلاعات ، آموزش، ارتقای علمی و توانمند سازی منابع انسانی ،فرهنگ سازی و اطلاع رسانی موثر را از مهمترین فواید و مولفه ها در طراحی این سامانه برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد بخشی به منظور ثبت و پیگیری درخواست شهروندان در سامانه ی مدیریت شهری 137، روند خدمت رسانی الکترونیک را سرعت بخشیده است. لذا شهروندان عزیز در صورت مشاهده ی هرگونه مشکل در حوزه ی خدمات شهری و عمرانی، حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری، اماکن عمومی، زیباسازی و چشم انداز شهری،  امور اجتماعی و مزاحمت‌های شهری می توانند علاوه بر شماره گیری 137، از طریق پرتال شهرداری رشت و سازمان فناوری اطلاعات مشکلات جاری شهر را در این سامانه ثبت نمایند. در این صورت پیام دریافتی از طریق سامانه، به مرکز 137 ارسال می گردد.

عزیزی اظهار داشت؛ علاوه بر تسهیل ارتباطات، بررسی میزان رضایت شهروندان و بسترسازی برای  مشارکت و نظارت هر چه بیشتر آنان بر امور شهری،  ایجاد بانک اطلاعاتی از مشکلات شهر به صورت طبقه بندی شده و امکان بررسی دقیق و آماری  به صورت منطقه ای و محله ای،  از مهم ترین اهداف راه اندازی این سامانه به شمار می آید.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت در پایان خاطرنشان کرد؛ شهروندان عزیز همچنین می توانند با نصب اپلیکیشن 137 بر روی گوشی های همراه خود  از طریق دانلود در پرتال وکافه بازار به سامانه ی مدیریت شهری 137 دسترسی داشته باشند.

 
 
اپلیکیشن 137 از طریق  QR Code قابل دریافت می باشد
تاریخ:
1398/05/31
تعداد بازدید:
90
منبع:
سال 1399 سال جهش تولید
آدرس :رشت ، میدان شهدای ذهاب، عمارت تاریخی شهرداری رشت، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت    کدپستی : 33683-41546 
تلفن :  33235053 - 013 نمابر: 33235056-013 پست الکترونیکی : Fava@rasht.ir 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal