اجرای آزمایشی سامانه ی جامع "نقشه ی همراه رشت"
سامانه ی جامع "نقشه همراه رشت" به عنوان بستر اطلاعات جامع شهری با ارائه ی خدمات مبتنی بر نقشه شامل مسیریابی و جستجوی اماکن در دسته بندی های مختلف توسط سازمان فاوای شهرداری رشت به طور آزمایشی اجرا و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

 
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت، سامانه ی جامع "نقشه همراه رشت" به عنوان بستر اطلاعات جامع شهری با ارائه ی خدمات مبتنی بر نقشه شامل مسیریابی، جستجوی اماکن در دسته بندی های مختلف، مشاهده انواع نقشه های پایه و کسب و کارهای الکترونیک راه اندازی شده است.

لیلا عزیزی رییس سازمان فاوا گفت: هدف از ارائه ی سرویس های شهروندی-گردشگری مبتنی بر موقعیت مکانی، آسان سازی دسترسی کاربران به اطلاعات مکانی متناسب با نیازهایشان است.

وی افزود: با توجه به این که یکی از مهم ترین کارکردهای این سامانه ، مکان یابی  و مسیریابی برای گردشگران است، لایه های مختلف اطلاعاتی آن شامل خوردنی‌جات، ورزشی، بهداشتی و درمانی، مراکز آموزشی، بازار و خرید، مراکز فرهنگی، مذهبی، مراکز هنری، تفریح و سرگرمی، مراکز اقامتی و گردشگری، نیازمندی های متداول، سایرنیازمندی‌های روزمره، با‌‌‌‌‌‌نک‌ها و خودپردازها آماده سازی شده و قابل دسترسی می باشد.

عزیزی با بیان اینکه در حال حاضر با برنامه ریزی های انجام شده در حال اجرای آزمایشی این سامانه هستیم افزود؛ از قابلیت های در نظر گرفته شده برای کابران می توان به جستجوی آفلاین محلات و معابر و مکان های شهر رشت، سرویس آفلاین این دور و برها برای یافتن فرصت های اطراف ، جستجوی سریع و ترکیبی به همراه قابلیت گفتار به متن، مسیریابی با خودروی سواری و حمل و نقل عمومی، اضافه کردن مکان هایی به لیست نقاط شخصی اشاره کرد.

رییس سازمان فاوا  ابراز امیدواری کرد که با ارائه ی  این بسته ی نرم افزاری مبتنی بر نقشه و همکاری بیشتر مجموعه های مختلف شهری مبنی بر تکمیل داده های اطلاعاتی و توصیفی، شاهد توسعه سریع این خدمت و شکل گیری پایگاه اطلاعاتی گردشگری و نقشه محور مطابق با شاخصه های استاندارد در مجموعه ی مدیریت  شهری باشیم و بسترهای ارتباطی لازم را برای تحقق شهر الکترونیک فراهم آوریم.

گفتنی است این سامانه با آدرس Map.rasht.ir قابل دسترس برای تمامی شهروندان و گردشگران بوده و برای استفاده بر روی گوشی های اندروید با نصب اپلیکیشن "توسعه نقشه همراه رشت" از روی کافه بازار به آسانی بارگذاری و نصب می گردد.

 

 

 

تاریخ:
1398/04/25
تعداد بازدید:
62
منبع:
سال 1399 سال جهش تولید
آدرس :رشت ، میدان شهدای ذهاب، عمارت تاریخی شهرداری رشت، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت    کدپستی : 33683-41546 
تلفن :  33235053 - 013 نمابر: 33235056-013 پست الکترونیکی : Fava@rasht.ir 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal